טיפול זוגי


 מהו הייעוץ הזוגי

 
כמעט כל בעיה של בני זוג נוצרת ע"י שניהם. ובאופן נורמאלי נוטה כל אחד מבני הזוג להאשים את הזולת ולנקות את עצמו.
אפילו לצדיקים שביננו קשה ההתבוננות הפנימית.
אחד מתפקידי היועץ הוא להביא את בני הזוג לראות איך כל אחד מהם גורם לבעיה, ומה ביכולתו לשנות על מנת לפתור אותה.
 
בני זוג החיים יחד לעיתים מלאים מטענים כבדים של רגשות קשים ופגועים. במצב כזה מאוד קשה להגיע לישוב הדעת הדרוש על מנת למצוא דרך במים העכורים שבהם שוחים בחיי הנישואים שלהם.
היועץ מסתכל מן הצד ורואה את הדברים בישוב הדעת עם הרבה אמפתיה, אך עם ריחוק מסוים, שמאפשר לו לראות את הדברים באובייקטיביות- "דברים שרואים משם לא רואים מכאן..."
 
בעוד בני הזוג מכירים רק דרך אחת של חיי נישואין , הדרך שלהם.
היועץ מכיר דרכים רבות, הן מלימודיו והן מניסיונו המקצועי. לכם, בני הזוג, קשה מאוד לשנות את הדרך המוכרת ולעבור לאחרת שאתם לא מכירים, מעולם לא ראיתם דרכים אחרות. היועץ יכול לכוון אתכם לכיוונים שלא חשבתם עליהם, ושלדעתו עשויים להתאים לכם, וזאת על פי היכרותו איתכם ועל סמך ניסיונו המקצועי.
 
לאנשים רבים יש הנחות בסיס אשר אינן נכונות וגורמות נזק גדול לחיי הנישואין שלהם.
למשל ישנם גברים שחושבים שדיבור על רגשות מהווה חולשה וישנן נשים שחושבות שהבעל שלהן אמור לנחש במדויק מה הן חושבות בנושא מסוים או מה הן מאוד רוצות, בלי שהן יאמרו לו.
שיבושי מחשבה כאלו גורמים לנזק גדול לחיי הנישואין. האדם עצמו אינו מודע לכך שאופן מחשבתו מוטה , עד שאדם אחר שנמצא מחוץ לתמונת המצב מעמידו על טעותו.
 
אנשים משקיעים כל כך הרבה זמן וכסף על סלון חדש או מכונית חדשה ובעוד חפצים דוממים למיניהם.
כאן מדובר על הזוגיות על היסודות של הבית, האור הפנימי, שמחת החיים ומעל לכל- היציבות, הביטחון והאושר של הילדים.
את כל זה אפשר להשיג באמצעות שינוי המצב הקיים בהשקעה הרבה יותר קטנה מאשר בהשקעה בחפצים הדוממים שהוזכרו לעיל.
 
תמיד צריך לזכור שאין תחליף בחיים לבית שמתפקד היטב ומלא שמחה, אהבה, אחווה, שלום ורעות- בית שמשרה אווירה טובה לכל בני הבית כך שכל אחד מבני הבית יכול לראות בו את בטחונו ומבצרו!
 
מהלך הטיפול
 
הטיפול הזוגי מתנהל בתדירות של אחת לשבוע, וכל פגישה נמשכת 60 דקות. פרק הזמן שעל פניו מתפרש טיפול זוגי משתנה בין טיפול לטיפול ונקבע לרוב במהלך הפגישות הטיפוליות הראשונות.

 

 

אבחון דידקטי , אבחון פסיכודידקטי , הדרכת הורים